Eskişehir Haberci Medya
Eskişehir Emlak Eskişehir Apartlar

Eğitim

Eskişehir’de Açılan Kurslarla Öğrenciler Tatillerini Verimli Geçiriyor

Yaz okullarının ardından bu yıl ilk kez yarıyıl tatilinde farklı alanlarda, eğlenceli ve yenilikçi öğrenme yaklaşımlarını içeren ücretsiz açılan kurslarda öğrenciler zamanlarını verimli geçiriyor.

Kış Okulu kapsamında Bilim ve Sanat Merkezleri (BİLSEM) destekleme ve yetiştirme kursları ve Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı resmi ve özel örgün eğitim kurumlarında öğrenim gören istekli öğrenciler ile ortaöğretimden mezun olanlara verilen Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK) 21 Ocak 2023 tarihinde başlamış olup 05 Şubat 2023 tarihinde tamamlanmış olacak...

Destekleme ve Yetiştirme Kursları kapsamında öğrenciler, konuları pekiştirme ve geri kaldıkları derslerde açığı kapatma fırsatı bulurken “Kış Okulu” Bilim ve Sanat Merkezleri (BİLSEM) destekleme ve yetiştirme kurslarında atölyelerde hem eğleniyor hem öğreniyorlar.

İlimizde İlkokul ve Ortaokul seviyesinde açılan toplam Destekleme ve Yetiştirme Kursu sayısı 144, başvuran öğrenci sayısı 1621, görevlendirilen öğretmen sayısı 62'dir.

Lise seviyesinde açılan Destekleme ve Yetiştirme Kursu sayısı 57, başvuran öğrenci sayısı 333, görevlendirilen öğretmen sayısı 10'dur.

Kış Okulu olarak da Emine-Emir Şahbaz Bilim Sanat Merkezi öğrencilerimizin hizmetinde…

 

 Gönderen: journal
982 kez okundu

Advertisement

Öne Çıkan Başlıklar