Eskişehir Haberci Medya
Eskişehir Emlak Eskişehir Apartlar

Ekonomi

MODERN SERALARA HİBE DESTEĞİ

Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Modern Seralara yönelik hibe desteği duyurusu yaptı.

Kırsal kalkınma destekleri kapsamında iklimlendirme, sulama ve gübreleme sistemini de içeren yeni tesis niteliğinde modern seraların yapımı ya da teknoloji yenileme veya modernizasyonuna hibe desteği verilecektir.

Başvurular 09.12.2022 - 10.02.2023 tarihleri arasında veri giriş sisteminden yapılacaktır.

Başvuru için linke tıklayınız.

https://hibedestek.tarimorman.gov.tr/Tarim/onlinebasvuru.aspx?tip=3

 İklimlendirme, sulama ve gübreleme sistemini de içeren yeni tesis niteliğinde modern seraların iklimlendirme, sulama veya gübreleme sistemi ile yenilenebilir enerji (jeotermal, biyogaz, güneş ve rüzgâr) kullanımı da hibe desteği kapsamındadır.

Modern sera yapımı için en az 3 (üç) dekar arazi sahibi olmak, konusuna göre Bakanlık kayıt sistemlerine kayıtlı kamudan bağımsız tüzel kişiler ile kamu görevlisi olmayan tüm gerçek kişiler başvuruda bulunabilirler.

Hibeye esas proje tutarı alt limiti en az 1.000.001 TL’dir

Başvuru yapılacak yer başvuru sahiplerine ait olabileceği gibi 5 yıl süreyle kiralanarak proje uygulamak mümkün olmaktadır.

Yapılacak yeni tesisler için 7 milyon TL’ye, kısmen yapılmış tesislerin tamamlanması için 5 milyon TL’ye, mevcut tesislerin kapasitelerinin artırılması veya teknolojilerinin yenilenerek modernizasyonu için 4 milyon TL’ye kadar proje hazırlanabilir.

 

Üreticiler teknik destek ve ayrıntılı bilgi için İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü, İl Proje Yürütme Birimine başvurabilirler.

 Gönderen: journal
711 kez okundu

Advertisement

Öne Çıkan Başlıklar